Preskočiť na hlavný obsah

Ako liečiť opary?

Sedem výhod náplasti COMPEED® Náplasť na opary

Každá náplasť COMPEED® na opary poskytuje sedem kľúčových výhod na liečbu a odstránenie oparu.

1. Rýchly účinok.

Na zaistenie správnej úrovne vlhkosti v lézii náplasť sprostredkováva presun živín. To stimuluje vlastný mechanizmus hojenia kože a zrýchľuje proces hojenia. Aj keď je spôsob účinku náplasti iný ako u 5 % acyklovirového krému, je klinicky dokázané, že náplasti poskytujú porovnateľný čas hojenia*.
*Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Randomised clinical study comparing COMPEED® cold sore patch to acyclovir cream 5 % in treating herpes simplex labialis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.

2. Okamžite skrýva opar.

Vďaka náplasti je opar prakticky neviditeľný, takže znižuje zahanbenie alebo úzkosť, ktoré môžete pociťovať v sociálnych situáciách kvôli svojmu fyzickému vzhľadu.
Okrem toho môžete na náplasť naniesť mejkap alebo rúž, čo ďalej znižuje viditeľnosť oparov.

3. Uľavuje od bolesti.

Náplasť má upokojujúci účinok, pretože zakrýva a chráni nervové zakončenia, ktoré sú v lézii odhalené.

4. Znižuje sčervenanie a zápal.

Pre zníženie napätia v koži náplasť znižuje zápal a zmierňuje sčervenanie.

5. Znižuje tŕpnutie, svrbenie a pichanie.

Náplasť má upokojujúci účinok, pretože znižuje napätie v koži.

6. Znižuje vznik pľuzgierov a predchádza tvorbe chrást.

Náplasť vytvára prostredie chránené pred baktériami, ktoré zabraňuje oparu vyschnúť. Tým pomáha predchádzať tvorbe chrást. Je klinicky dokázané, že počet prípadov liečby oparu náplasťami COMPEED®  na opary, keď sa vytvorí bolestivá chrasta, je významne nižší ako pri liečbe 5 % acyklovirovým krémom*.
*Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Randomised clinical study comparing COMPEED® cold sore patch to acyclovir cream 5 % in treating herpes simplex labialis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.

7. Znižuje riziko infekcie z lézie.

Náplasť COMPEED® na opary vytvára na opare ochrannú bariéru*, ktorú vírus herpesu nedokáže prekonať. Tá prispieva k znižovaniu rizika rozširovania infekcie z lézie. Tiež zabraňuje postihnutým osobám dotýkať sa oparu, čo je bežná forma kontaminácie. Okrem toho odpudzuje vodu a baktérie.
*Náplasť funguje ako protivírusový štít znižujúci riziko rozšírenia oparov.

Výhody používania značky COMPEED® pri liečbe oparov

Náplasť COMPEED® na opary zostáva na mieste až 12 hodín*, pričom 5 % acyklovirové krémy sa musia znova nanášať každé štyri hodiny.

Na liečbu príznakov spojených so štádiami prepuknutia poskytuje každá náplasť COMPEED® na opary proces hojenia s porovnateľnou rýchlosťou ako 5 % acyklovirové krémy**. Ako však ukazuje nasledujúci graf, náplasť poskytuje množstvo ďalších výhod, ktoré ju odlišujú od iných ošetrení tohto druhu*.

*V klinickej štúdii zahŕňajúcej 174 pacientov vydržala náplasť u 25 % pacientov 12 hodín alebo viac. Trvanie sa môže medzi jednotlivými osobami líšiť.

**Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Randomised clinical study comparing COMPEED® cold sore patch to acyclovir cream 5 % in treating herpes simplex labialis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.

 

Rady o liečbe oparov

Pri liečbe oparov je nevyhnutné zachovať dobrú úroveň hygieny rúk.

Keďže náplasti COMPEED® na opary zakrývajú léziu (a znižujú riziko infekcie), je dôležité, aby sa postihnuté osoby riadili týmito odporúčaniami:

Nedotýkajte sa náplaste.

Nedotýkajte sa oparu (a ak to urobíte, ihneď si umyte ruky).

Počas prepuknutia oparov sa nedotýkajte očí, ani si ich netrite.

Nezdieľajte veci.

Nezdieľajte pokrmy, taniere, poháre ani príbory, rúže, zubné kefky ani uteráky. Vyhnite sa intímnemu fyzickému kontaktu.

Dodržiavajte dobrú úroveň hygieny.

Po zahojení lézie vymeňte všetky uteráky, zubné kefky a posteľnú bielizeň. Pred výmenou detských plienok a po nej si veľmi dôkladne umyte ruky.

Výhoda značky COMPEED®

Náplasti COMPEED® na opary liečia, chránia a upokojujú, čím nechávajú všetky bežné opary zmiznúť rýchlo a diskrétne. Odhaduje sa, že opary postihujú až 20 % ľudí, takže ste v dobrej spoločnosti – najmä s rýchlymi a účinnými náplasťami COMPEED® na opary!

Každá náplasť COMPEED® na opary poskytuje až 12 hodín liečby*