Preskočiť na hlavný obsah

Čo je pľuzgier?

Cyklus pľuzgiera

Okamžitá liečba pľuzgiera pomôže skrátiť čas potrebný na jeho zahojenie.
Čím skôr použijete výrobok značky Compeed®, tým skôr vám uľaví od bolesti. Značka COMPEED®je v skutočnosti taká účinná, že ak sa aplikuje pri prvom prejave trenia (odieranie a pichanie), môže predísť tvorbe pľuzgierov.

Štádium 1: odieranie a pichanie.
Čo sa stane? Náhle a pokračujúce trenie aktivuje nervové zakončenia citlivé na tlak vo vrchnej vrstve pokožky a spôsobí, že koža začne bolieť, sčervenie a bude podráždená.
Ako môže značka COMPEED® pomôcť: Aplikácia náplasti COMPEED® Blister Patch zamedzí ďaľšiemu postupu pľuzgiera. Jej vložka sa správa ako druhá koža a vytvára ochrannú bariéru pred trením, ktoré spôsobuje pľuzgiere.

Štádium 2: tvorba pľuzgierov.
Čo sa stane? Pľuzgiere sa vytvoria, keď trenie na hornej časti kože spôsobí jej oddelenie od vrstvy pod ňou. Miesto medzi nimi sa vyplní tekutinou.
Ako môže značka COMPEED® pomôcť: Po dôkladnej dezinfekcii lézie sa náplasť COMPEED® blister plaster aplikuje na postihnutú oblasť. Nechajte ju na mieste, kým sa nezačne odliepať (môže ostať na mieste až niekoľko dní). Počas tejto doby bude náplasť COMPEED® blister plaster uľavovať od bolesti, vystužovať a chrániť oblasť, aby sa predišlo ďalšiemu poškodeniu.

Štádium 3: otvorená rana.
Čo sa stane? Ak pľuzgier praskne a vznikne otvorená rana, postupujte rýchlo. Prasknuté pľuzgiere sú veľmi citlivé na infekcie a v tomto bode je dôležité čo najskôr vydezinfikovať ranu.
Ako môže značka COMPEED® pomôcť: Po dezinfekcii zakryte ranu náplasťou COMPEED® blister plaster. Ochráni ranu pred baktériami, špinou a vodou, ktoré sú škodlivé, a vytvorí optimálne prostredie na hojenie.

Štádium 4: tvorba chrást.
Čo sa stane? Ak sa pľuzgier nelieči, vytvorí sa chrasta. Je to preto, že tekutina v rane vyschne a vytvorí toto krytie. Proces hojenia pľuzgiera s chrastou však môže byť dlhší a bolestivejší ako v prípade nedotknutého pľuzgiera. Chrasta tiež môže popraskať a spôsobiť sekundárne infekcie.
Ako môže značka COMPEED® pomôcť: Náplasti COMPEED® blister plasters udržiavajú vlhkosť v rane a predchádzajú tvorbe chrást, čím umožňujú rýchlejšie hojenie.

Štádium 5: hojenie rany.
Čo sa stane? Vytvorí sa nové tkanivo a rana sa zahojí.
Pľuzgiere potrebujú na zahojenie 7 dní. Značka COMPEED® dokáže proces hojenia urýchliť.

Keď sa zaistí optimálne prostredie pľuzgiera, náplasti COMPEED® stimulujú rýchlejšie rozširovanie nových kožných buniek v strede a na okrajoch lézie, čo urýchli proces hojenia.